Fight to Win Promotions
Don't Miss

2016 Colorado Nationals Results

Nationals2016

Print

PHOTOS | VIDEOS

Kids Nogi 6U Rookie 0-2 years – 45
1st Place – Landen Johnson
2nd Place – Oliver Barrett
3rd Place – Tristan George
.
Kids Nogi 6U Rookie 0-2 years – 60
1st Place – Brody Dugan
2nd Place – NaomiJo Garwood
.
Kids Nogi 8U Rookie 0-2 years – 50
1st Place – Pierce Hurd
2nd Place – Devyn Miller
3rd Place – Logan Russo
.
Kids Nogi 8U Rookie 0-2 years – 55
1st Place – Darius Ballez
2nd Place – Julia Salas
3rd Place – Braden Werner
.
Kids Nogi 8U Rookie 0-2 years – 60
1st Place – Sydney Bloom
2nd Place – Naomi Peterson
3rd Place – Tala Crowley
.
Kids Nogi 8U Rookie 0-2 years – 65
1st Place – Andrew Porter Porter
2nd Place – Jackson Llewellyn
3rd Place – Lafe Sarjeant
.
Kids Nogi 8U Rookie 0-2 years – 70+
1st Place – Simon Walker
2nd Place – Alex Bonse
3rd Place – Brooklynn Montoya
.
Kids Nogi 8U Adv 2 yrs+ – 75
1st Place – John Pineda Jr
2nd Place – Ryen Hickey
.
Kids Nogi 10U Rookie 0-2 years – 60
1st Place – Johnny Escalera
2nd Place – Cole Turner
3rd Place – Devlin Padilla
.
Kids Nogi 10U Rookie 0-2 years – 69
1st Place – DeMarco James Cosme
2nd Place – Nate Conter
3rd Place – Gavyn Garwood
.
Kids Nogi 10U Rookie 0-2 years – 85
1st Place – Joseph Lathrop
2nd Place – Aiden Taylor
3rd Place – Mason Ciccio
.
Kids Nogi 10U Rookie 0-2 years – 100
1st Place – Mason Shore
2nd Place – Alicen Dillard
3rd Place – Kelseigh Rettig
.
Kids Nogi 10U Int 2-4 years – 60
1st Place – Damien Reyes
2nd Place – Damian Rodriguez
3rd Place – Luke Green
.
Kids Nogi 10U Int 2-4 years – 76
1st Place – Damien Reyes
2nd Place – Delanie Wilson
3rd Place – Emerson Preuss
.
Kids NOGI 12U Rookie 0-2 yrs – 70
1st Place – Isaiah Minjarez
2nd Place – Braden Cracauer
3rd Place – James Jr Escalera
.
Kids NOGI 12U Rookie 0-2 yrs – 80
1st Place – Rosalind Ramos
2nd Place – Manuel Roibal
3rd Place – Maya Cifuentes
.
Kids NOGI 12U Rookie 0-2 yrs – 90
1st Place – Elena Lucero
2nd Place – Savannah Cosme
3rd Place – Carson Murphy
.
Kids NOGI 12U Rookie 0-2 yrs – 107
1st Place – Giulio Barrett
2nd Place – Itza Salazar
3rd Place – Micah Garwood
.
Kids NOGI 12U Rookie 0-2 yrs – 110+
1st Place – Gavin Bealer
2nd Place – Bridie Cameron
3rd Place – Jayden Lange
.
Kids NOGI 12U INT 2-4 yrs – 84
1st Place – Ayush Khanna
2nd Place – Tommy Johnston
3rd Place – Zayne Garcia
.
Kids NOGI 12U INT 2-4 yrs – 108
1st Place – Wilson Sojo
2nd Place – Kaidon Sullivan
3rd Place – Esther Garwood
.
Teen Boy NOGI Rookie 0-2 yrs – 100
1st Place – Hunter Harris
2nd Place – Jamen Onesky
3rd Place – Giovanni Marquez
.
Teen Boy NOGI Rookie 0-2 yrs – 115
1st Place – Raedyn Vidal
2nd Place – Gavin Stodtmeister
3rd Place – Adam Essa
.
Teen Boy NOGI Rookie 0-2 yrs – 130
1st Place – Ryan Delsordo
2nd Place – Benjamin Winner
3rd Place – Dylan Mercado
.
Teen Boy NOGI Rookie 0-2 yrs – 145
1st Place – Connor Lewchuck
2nd Place – Oscar Ramos
3rd Place – Jared Todaro
.
Teen Boy NOGI Rookie 0-2 yrs – 160+
1st Place – Xavier Chism
2nd Place – Frankie Hoggard
3rd Place – Ivan Desantiago
.
Teen Boy NOGI Int 2-4yrs – 115
1st Place – Elias Rodriguez
2nd Place – Emil Tapper
3rd Place – Sebastian DuPont
.
Teen Boy NOGI Int 2-4yrs – 136
1st Place – Juan Martinez
2nd Place – Eric Sainz
3rd Place – Ronny Minjarez
.
Teen Boy NOGI Adv 4+ yrs – 150+
1st Place – Daelin Delgado
2nd Place – Johnny Jr Olmedo
3rd Place – Michael Laci
.
Teen Girl NOGI Rookie 0-2 yrs – 125
1st Place – Madeline Klayer
2nd Place – Ava Collister
3rd Place – Susanne Blas
.
Teen Girl NOGI Rookie 0-2 yrs – 125+
1st Place – Kaelie Chavez
2nd Place – Shania Garcia
3rd Place – Yesena Romero
.
Kids 10U NOGI Absolute – All Weights
1st Place – Luci Blum
2nd Place – Lia Guzman
.
Kids 12U NOGI Absolute – All Weights
1st Place – Julian Conner
2nd Place – Itza Salazar
3rd Place – Braiden Holmes
.
TEEN BOY NOGI ABSOLUTE – All Weights
1st Place – Thomas Bringe
2nd Place – Johnny Jr Olmedo
3rd Place – Juan Martinez V
.
Kids BJJ 6U White/Grey – 45
1st Place – Landen Johnson
2nd Place – Oliver Barrett
3rd Place – Alexis Serrano
.
Kids BJJ 6U White/Grey – 50
1st Place – Alexis Mossontte
2nd Place – Logan Totten
3rd Place – Jac Burger
.
Kids BJJ 6U White/Grey – 60
1st Place – Brody Dugen
2nd Place – Cullen Neese
3rd Place – NaomiJo Garwood
.
Kids BJJ 6U White/Grey – 60+
1st Place – Eva Kaus
2nd Place – Traycen Wegele
3rd Place – Bennett Maloley
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 50
1st Place – Pierce Hurd
2nd Place – Elon Majava
3rd Place – Ayla Ellis
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 55
1st Place – Zoe Kurland
2nd Place – Julia Salas
3rd Place – Isaac Taylor
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 60
1st Place – Maya Stockey
2nd Place – Sofia Schmitt
3rd Place – Sydney Bloom
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 65
1st Place – Andrew Porter
2nd Place – Jackson Llewellyn
3rd Place – Lafe Sarjeant
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 70
1st Place – Eli Shore
2nd Place – David Muzzy
3rd Place – Eduardo Arteaga
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 80
1st Place – Urijh Yanez
2nd Place – Alejandro Vazquez
3rd Place – Aidan Montenegro
.
Kids BJJ 8U White/Grey – 80+
1st Place – Wyatt Chase
2nd Place – Khing Magno
3rd Place – Cooper Dunworth
.
Kids BJJ 8U Yellow – 60
1st Place – Peter Rocco Basile
2nd Place – Wyatt McNerney
3rd Place – Deagan Sarty
.
Kids BJJ 8U Yellow – 70
1st Place – Ryen Hickey
2nd Place – John Pineda Jr
3rd Place – Natasha Hartman
.
Kids BJJ 8U Yellow – 80+
1st Place – Noah Renteria
2nd Place – Hailey Pritchard
.
Kids BJJ 10U White/Grey – 60
1st Place – Johnny Escalera
2nd Place – Ethan Cerros
3rd Place – Cameron Russo
.
Kids BJJ 10U White/Grey – 65
1st Place – Nate Conter
2nd Place – Ryder Post
3rd Place – Austin Weidmann
.
Kids BJJ 10U White/Grey – 70
1st Place – Logan Reite
2nd Place – Bryce Carrillo
3rd Place – Luke Suro
.
Kids BJJ 10U White/Grey – 80
1st Place – Sergio Giddens
2nd Place – Mason Stodtmeister
3rd Place – Joseph Lathrop
.
Kids BJJ 10U White/Grey – 90
1st Place – Abraham Pomeroy
2nd Place – Jayden Collins
3rd Place – Aiden Taylor
.
Kids BJJ 10U White/Grey – 110+
1st Place – Isabel Smith
2nd Place – Gertrude Wolf
3rd Place – Emily Montoya
.
Kids BJJ 10U Yellow – 70
1st Place – Damien Reyes
2nd Place – Mariah Dillard
3rd Place – Diego Garcia
.
Kids BJJ 10U Yellow – 80
1st Place – Autumn Rutherford
2nd Place – Delanie Wilson
3rd Place – Sebastian Valdez
.
Kids BJJ 10U Yellow – 100
1st Place – Alicen Dillard
2nd Place – Mason Shore
3rd Place – Nevaeh Ryan
.
Kids BJJ 10U Orange – 75
1st Place – Angelo Basile
2nd Place – Ella Hazen
3rd Place – Emerson Preuss
.
Kids BJJ 12U White/Grey – 70
1st Place – James Jr Escalera
2nd Place – Leona McKennie
3rd Place – Jaren Kimura
.
Kids BJJ 12U White/Grey – 80
1st Place – Rosalind Ramos
2nd Place – Emmy Jones
3rd Place – Aaliyah Bearden
.
Kids BJJ 12U White/Grey – 90
1st Place – Edward Spinks
2nd Place – Jaxon Patten
3rd Place – Carson Murphy
.
Kids BJJ 12U White/Grey – 100
1st Place – Michel Jarjour
2nd Place – Brady Szpunar
3rd Place – Mason Porterfield
.
Kids BJJ 12U White/Grey – 110
1st Place – Brennen Marasigan
2nd Place – Giulio Barrett
3rd Place – Aidan Duda
.
Kids BJJ 12U White/Grey – 110+
1st Place – Julian Conner
2nd Place – Josiah Arellano
3rd Place – Gavin Bealer
.
Kids BJJ Yellow 12 u – 80
1st Place – Isaiah Minjarez
2nd Place – Tommy Johnston
3rd Place – Janessa George
.
Kids BJJ Yellow 12 u – 90
1st Place – Savannah Cosme
2nd Place – Justin Park
3rd Place – Zayne Garcia
.
Kids BJJ 12U Orange – 94
1st Place – Wilson Sojo
2nd Place – Kirstin Varallo
3rd Place – Hailey Knapp
.
Kids BJJ 12U Orange – 110
1st Place – Esther Garwood
2nd Place – Itza Salazar
3rd Place – Braiden Holmes
.
Teen Boy BJJ White/Yellow – 100
1st Place – Hunter Harris
2nd Place – Mason Vigil
3rd Place – Jamen Onesky
.
Teen Boy BJJ White/Yellow – 115
1st Place – Raedyn Vidal
2nd Place – Dylan Jurgensen
3rd Place – Coy Watson
.
Teen Boy BJJ White/Yellow – 130
1st Place – Dokyung Hwang
2nd Place – Nathaniel Sausedo
3rd Place – Dylan Mercado
.
Teen Boy BJJ White/Yellow – 145
1st Place – Daycen Hopkins
2nd Place – Connor Lewchuk
3rd Place – Luke Tyler
.
Teen Boy BJJ White/Yellow – 160
1st Place – Xavier Chism
2nd Place – Frankie Hoggard
3rd Place – Isaac Bolen
.
Teen Boy BJJ Orange/Green – 123
1st Place – Brandon Marasigan
2nd Place – Ronny Minjarez
3rd Place – Emil Tapper
.
Teen Girl BJJ White/Yellow – 105
1st Place – Madeline Klayer
2nd Place – Saelah Pescevic
3rd Place – Amber Lindley
.
Teen Girl BJJ White/Yellow – 130
1st Place – Tayler Wiedeman
2nd Place – Luma Murib
3rd Place – Hailey Giddens
.
Kids BJJ 8U Absolute – All Weights
1st Place – John Pineda Jr
2nd Place – Deion Hendrickson
.
Kids BJJ 10U Absolute – All Weights
1st Place – Esteban Salazar
2nd Place – Barrett Hazen
3rd Place – Luci Blum
.
Kids BJJ 12U Absolute – All Weights
1st Place – Oscar Valdez
2nd Place – Christopher Perez
3rd Place – Bridie Cameron
.
Teen Boys BJJ Absolute – All Weights
1st Place – Thomas Bringe
2nd Place – Bill Thomas
3rd Place – Eric Sainz
.
Teen Girl BJJ Absolute – All Weights
1st Place – Jaya Haggerty
2nd Place – Mahra Carreras
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 140
1st Place – Cory Ortiz
2nd Place – Carlos Valadez
3rd Place – Henry Perez
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 150
1st Place – Robert Trujillo
2nd Place – Austin Brice
3rd Place – Joshua Riggan
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 160
1st Place – Joseph Benintende
2nd Place – David Maggio
3rd Place – Jake Rasco
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 170
1st Place – Zack Shellabarger
2nd Place – Sam Schoenberg
3rd Place – Jeremy Weinke Mikal
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 180
1st Place – Isaac Lyons
2nd Place – Taylor Leech
3rd Place – William Sanchez
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 200
1st Place – Garrett Adams
2nd Place – Raul Veliz
3rd Place – Wayne Mccrackin
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 220
1st Place – Adam Freeman
2nd Place – Blake Gutierrez
3rd Place – Nathan Johnson
.
Men NOGI 18-29 Rookie 0-2 yrs – 220+
1st Place – Walker Madden
2nd Place – Doug Booth
3rd Place – Fernando Martinez
.
Men NOGI 18-29 Int 2-4 yrs – 140
1st Place – Robin Solsbery
2nd Place – Forfeit Forfeit
3rd Place – Ryan Marcinkevich
.
Men NOGI 18-29 Int 2-4 yrs – 160
1st Place – Joshua Orellana
2nd Place – Dalton Grinstead
3rd Place – Mark Hartner
.
Men NOGI 18-29 Int 2-4 yrs – 180
1st Place – Tim Coleman
2nd Place – Christopher Cody
3rd Place – Caleb Spence
.
Men NOGI 18-29 Int 2-4 yrs – 200
1st Place – Matt Carpenter
2nd Place – Ryan Vialpando
3rd Place – Bobby Mendez
.
Men NOGI 18-29 Adv 4+ yrs – 140
1st Place – Trevor Polhamus
2nd Place – Jimmy Van
3rd Place – Ben Rhoton
.
Men NOGI 18-29 Adv 4+ yrs – 160
1st Place – Tyler Cutsforth
2nd Place – Robert Parish
3rd Place – Benjamin Swan
.
Men NOGI 18-29 Adv 4+ yrs – 180
1st Place – Dakota Brown
2nd Place – Kris Nieto
3rd Place – Jimmy Ha
.
Men NOGI 18-29 Adv 4+ yrs – 200
1st Place – Devin Hightower
2nd Place – Ian Heinisch
3rd Place – Jesse Franklin
.
Men NOGI 30-39 Rookie 0-2 yrs – 160
1st Place – Tyler Coughlon
2nd Place – Damien Carlson
3rd Place – Jeff Keller
.
Men NOGI 30-39 Rookie 0-2 yrs – 180
1st Place – Mike George
2nd Place – Brad Huizinga
3rd Place – Patrick Hansen
.
Men NOGI 30-39 Rookie 0-2 yrs – 200
1st Place – Ryan Riebel
2nd Place – David Holte
3rd Place – Brandon Hutchinson
.
Men NOGI 30-39 Rookie 0-2 yrs – 220
1st Place – Jonathan Trinidad
2nd Place – Mark Burnett
3rd Place – Matthew Vigil
.
Men NOGI 30-39 Int 2-4yrs – 140
1st Place – Eric Mayoral
2nd Place – Rodrigo Miranda Carvallo
3rd Place – Mark McGlasson
.
Men NOGI 30-39 Int 2-4yrs – 160
1st Place – James Mikus
2nd Place – Michael Scott
3rd Place – Anthony Werner
.
Men NOGI 30-39 Int 2-4yrs – 180
1st Place – Raphael Siary
2nd Place – Joshua Childress
3rd Place – William Lowe
.
Men NOGI 30-39 Int 2-4yrs – 220+
1st Place – Shane Grant
2nd Place – Russell Hedman
3rd Place – Jonny Nammur
.
Men NOGI 40+ Rookie 0-2 yrs – 180
1st Place – Devin Henry
2nd Place – Tomas Montoya
3rd Place – Shane Sweeney
.
Men NOGI 40+ Int 2-4 yrs – 180
1st Place – John Steed
2nd Place – Mike Hickey
3rd Place – James Pisani
.
Men NOGI 40+ Int 2-4 yrs – 209
1st Place – Raymond Cruz
2nd Place – Joe Fishburn
3rd Place – Jeff Maxson
.
Men NOGI 30+ Adv 4+ yrs – 160
1st Place – Hector Delgado
2nd Place – Tyler Spurlin
3rd Place – Ian Mitchell
.
Men NOGI 30+ Adv 4+ yrs – 185
1st Place – Seth Daniels
2nd Place – Shane LeMaster
3rd Place – Edward Accoo
.
Women NOGI Rookie 0-2 yrs – 120
1st Place – Jessica Scotella
2nd Place – Madeline Klayer
3rd Place – Jesse Stemple
.
Women NOGI Rookie 0-2 yrs – 130
1st Place – Megan Matonis
2nd Place – Kaitlin Youwer
3rd Place – Jaya Haggerty
.
Women NOGI Rookie 0-2 yrs – 140
1st Place – Sarah Sullivan
2nd Place – Ditza Perez
3rd Place – Jennifer Lopez
.
Women NOGI Rookie 0-2 yrs – 160
1st Place – Angela Spires
2nd Place – Gesina Null
3rd Place – Hannah Larson
.
Women NOGI Rookie 0-2 yrs – 160+
1st Place – Heather Westman
2nd Place – Sierra Suits
3rd Place – Elisabeth Pitts
.
Women NOGI Int 2-4yrs – 120
1st Place – Annalise Downey
2nd Place – Natalie Salcedo
3rd Place – Avery Harter
.
Women NOGI Int 2-4yrs – 140
1st Place – Roxana Safipour
2nd Place – Lindsay Bryant
3rd Place – Heather Bock
.
Women NOGI Int 2-4yrs – 160+
1st Place – Brittney Elkin
2nd Place – Erika Neubauer
3rd Place – Michele Schmidt
.
Women NOGI Adv 4+yrs – 145
1st Place – Vanessa Wexler
2nd Place – Fabiana Jorge
3rd Place – Courtney King
.
Men NOGI Absolute – -180
1st Place – Jimmy Van
2nd Place – Ben Rhoton
3rd Place – Henry Perez
.
Men NOGI Absolute – +180
1st Place – Chris Diaz
2nd Place – Kar King
3rd Place – Ian Heinisch
.
Men NOGI Sub only Absolute – -180
1st Place – Matthew Cano
2nd Place – Conor Heun
3rd Place – Robert Parish
.
Men NOGI Sub only Absolute – 181+
1st Place – Gianni Tanza
2nd Place – Evan Barrett
3rd Place – Jonny Knutson
.
Women NOGI Absolute – All Weights
1st Place – Brittney Elkin
2nd Place – Vanessa Wexler
3rd Place – Jaya Haggerty
.
Women NOGI Sub Only Absolute – All Weights
1st Place – Vanessa Wexler
2nd Place – Mariah Markus
.
Men BJJ 18-29 White – 140
1st Place – Tony Caravella
2nd Place – Cory Ortiz
3rd Place – Brandon Marasigan
.
Men BJJ 18-29 White – 150
1st Place – Aric Mercado
2nd Place – Austin Brice
3rd Place – Elvin Ryan
.
Men BJJ 18-29 White – 160
1st Place – Gabriel Strait
2nd Place – Andrew D`Addario
3rd Place – Kehlin Roszel
.
Men BJJ 18-29 White – 170
1st Place – Bryan McConnell
2nd Place – Albino Gandara
3rd Place – Jalen McKenna
.
Men BJJ 18-29 White – 180
1st Place – Frank Suarez
2nd Place – Zane Hardy
3rd Place – Christian Delatorre
.
Men BJJ 18-29 White – 200
1st Place – Garrett Adams
2nd Place – Raul Veliz
3rd Place – Jacob Gardner
.
Men BJJ 18-29 White – 220
1st Place – Joshua Schaecher
2nd Place – Blake Gutierrez
3rd Place – Adrien Banks
.
Men BJJ 18-29 White – 220+
1st Place – Doug Booth
2nd Place – William Miller
3rd Place – Alex Aubry
.
Men BJJ 30-39 White – 140
1st Place – Justin Rasmusson
2nd Place – James Borders
3rd Place – Eric Mayoral
.
Men BJJ 30-39 White – 160
1st Place – Marc Turco
2nd Place – Mitchel Kibel
3rd Place – Andres Salazar
.
Men BJJ 30-39 White – 180
1st Place – Darren Tarshis
2nd Place – Justin Charland
3rd Place – Mike George
.
Men BJJ 30-39 White – 200
1st Place – Ryan Riebel
2nd Place – Jeramie Dunn
3rd Place – Brian Guertin
.
Men BJJ 30-39 White – 220
1st Place – Nathan Johnson
2nd Place – Carlos Martin
3rd Place – Ryan Mahylis
.
Men BJJ 40+ White – 160
1st Place – Kellan Enso
2nd Place – Lee Shaw
3rd Place – David Sisneros
.
Men BJJ 40+ White – 180
1st Place – Milt Murphy
2nd Place – Doug Kaus
3rd Place – Mike Palermo
.
Men BJJ 40+ White – 200
1st Place – Samuel Saltz
2nd Place – Luke Walch
3rd Place – Billy Salaz
.
Men BJJ 18-29 Blue – 140
1st Place – Grant Brantley
2nd Place – Robin Solsbery
3rd Place – Norris Le
.
Men BJJ 18-29 Blue – 160
1st Place – Jake Harvey
2nd Place – Mark Hartner
3rd Place – Dalton Grinstead
.
Men BJJ 18-29 Blue – 170
1st Place – Matthew Santiago
2nd Place – Lucas Madsen
3rd Place – Caleb Spence
.
Men BJJ 18-29 Blue – 180
1st Place – Logan Bates
2nd Place – Jordan Thomas
3rd Place – Zander Kayyali
.
Men BJJ 18-29 Blue – 200
1st Place – Jared Haymon
2nd Place – Zach Tollefson
3rd Place – Andrew Bright
.
Men BJJ 18-29 Blue – 220
1st Place – Ryan Dittman
2nd Place – Eli Corte
3rd Place – Adam Hayes
.
Men BJJ 18-29 Blue – 220+
1st Place – Walker Madden
2nd Place – Evan Brown
3rd Place – Anthony Santiago
.
Men BJJ 30-39 Blue – 160
1st Place – Adrian Maldonado
2nd Place – Dmitriy Naymark
3rd Place – Jeremiah Arellano
.
Men BJJ 30-39 Blue – 180
1st Place – Martin Ramirez
2nd Place – Michael Grant
3rd Place – William Lowe
.
Men BJJ 30-39 Blue – 200
1st Place – Josh Collins
2nd Place – Shea Barlow
3rd Place – Jesse Kelker
.
Men BJJ 30-39 Blue – 220
1st Place – Eric Karstetter
2nd Place – Juan Martinez Jr
3rd Place – Danny Beckley Jr
.
Men BJJ 30-39 Blue – 220+
1st Place – Chuck Dalton
2nd Place – Aron Greenspan
3rd Place – Robert Woodin
.
Men BJJ 40+ Blue – 160
1st Place – Vince DeNunzio
2nd Place – Joel Arellano
3rd Place – Rory Barrett
.
Men BJJ 40+ Blue – 180
1st Place – Jay Wright
2nd Place – Mike Hickey
3rd Place – Devin Henry
.
Men BJJ 18-29 Purple – 140
1st Place – Casey Pratt
2nd Place – Matt Manzanares
3rd Place – Ricardo De Larracoechea
.
Men BJJ 18-29 Purple – 160
1st Place – Tyler Cutsforth
2nd Place – James Rawley
3rd Place – Keith Cervone
.
Men BJJ 18-29 Purple – 180
1st Place – Tim Coleman
2nd Place – Jalen Reyes
3rd Place – Vance Barksdale
.
Men BJJ 18-29 Purple – 200
1st Place – Joey Mack
2nd Place – Kar King
3rd Place – Jesse Franklin
.
Men BJJ 30+ Purple – 160
1st Place – James Mikus
2nd Place – Hector Delgado
3rd Place – Jared Weber
.
Men BJJ 30+ Purple – 180
1st Place – Will Forbes
2nd Place – Joshua Childress
3rd Place – Shane LeMaster
.
Men BJJ 30+ Purple – 210
1st Place – Corey Feldman
2nd Place – Jeremy Herndon
3rd Place – Jim Sluzewski
.
Men BJJ 18+ Brown/Black – 170
1st Place – Jeremy Hastings
2nd Place – Thomas Keenan
3rd Place – Sean Waddle
.
Men BJJ 18+ Brown/Black – 210
3rd Place – Antonio Trocoli
3rd Place – Nicholas Taufmann
3rd Place – Chris Mierzwiak
.
MEN BROWN & BLACK BJJ 30+ – 185
1st Place – Brandon Russell
2nd Place – Seth Daniels
3rd Place – Edward Accoo
.
Women BJJ White – 120
1st Place – Megan O`Connor
2nd Place – Nicole Pavicich
3rd Place – Hannah Strong
.
Women BJJ White – 130
1st Place – Jessica Podoll
2nd Place – Carrie Switser
3rd Place – Cheyenne Chavez
.
Women BJJ White – 140
1st Place – Jennifer Lopez
2nd Place – Liberty Riley
3rd Place – Olivia Ramthun
.
Women BJJ White – 160
1st Place – Carmen Sawtelle
2nd Place – Dyana Bullinger
3rd Place – Lisa Kautz
.
Women BJJ White – 160+
1st Place – Amelia Watson
2nd Place – Brianna Rundell
3rd Place – Caitlyn Hott
.
Women BJJ Blue – 120
1st Place – Annalise Downey
3rd Place – Cecilia Hathcock
3rd Place – Natalie Salcedo
.
Women BJJ Blue – 140
1st Place – Courtney King
2nd Place – Kiele Wilson
3rd Place – Amber Sathre
.
Women BJJ Blue – 160
1st Place – Diana Toro
2nd Place – Janelle Syverson
3rd Place – Natalie DiNingrat
.
Women BJJ Blue – 160+
1st Place – Elizabeth Huddleston
2nd Place – Kacie Barrett
3rd Place – Sierra Suits
.
Women BJJ Purple/Brn/Black – 130
1st Place – Vanessa Wexler
2nd Place – Annalise Downey
3rd Place – Tessa Neely
.
Women BJJ Purple/Brn/Black – 131+
1st Place – Ashley Bilak
2nd Place – Faith Mata
3rd Place – Kery Nelms
.
Men BJJ Absolute White – All Weights
1st Place – T.j. Vanlandingham
2nd Place – Tyler McIntyre
3rd Place – Braydon Evans
.
Men BJJ Absolute Blue – All Weights
1st Place – Hector Alvarado
2nd Place – Devin Hightower
3rd Place – Chris Diaz
.
Men BJJ Absolute Purple – All Weights
1st Place – Richard Vigil
2nd Place – Ryan Palmer
3rd Place – Gianni Tanza
.
Men BJJ Absolute Brn/Blk – All Weights
1st Place – Sean Waddle
2nd Place – Thomas Keenan
3rd Place – Nicholas Taufmann
.
Women BJJ Absolute – All Weights
1st Place – Brittney Elkin
2nd Place – Vanessa Wexler
3rd Place – Tessa Neely
.
Men BJJ Sub Only Absolute White – All Weights
1st Place – Spencer Redland
2nd Place – Jacob Gardner
3rd Place – Matthew Snowberger
.
Men BJJ Sub Only Absolute Blue – All Weights
1st Place – Aron Greenspan
2nd Place – Cristian Reyes
3rd Place – Jess Simpson
.
Men BJJ Sub Only Absolute Purple – All Weights
1st Place – Casey Pratt
2nd Place – Thomas Stevenson
3rd Place – Keith Cervone
.
Men BJJ Sub Only Absolute Brn/Blk – All Weights
1st Place – Thomas Keenan
2nd Place – Chris Mierzwiak
3rd Place – Jeremy Hastings
.
Women BJJ Sub Only Absolute – All Weights
1st Place – Brittney Elkin
2nd Place – Vanessa Wexler
3rd Place – Ashley Bilak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *